Kule do kąpieli DIY krok po kroku

Po ciężkim, męczącym dniu chyba każda z nas marzy o tym, aby zrelaksować się w przyjemnej atmosferze. Podpowiemy Ci, jak to zrobić – będziesz potrzebować trochę czasu tylko dla siebie i musujących kul kąpielowych. Przygotuj takie kule samodzielne, aby mieć pewność, że produkt nie zawiera niepożądanych składników. Sprawdź, jak wykonać kule kąpielowe krok po kroku – możesz przygotować je razem z dziećmi. One także będą uwielbiać kąpiele z takim dodatkiem!

Musujące kule kąpielowe – co to jest?

Kule kąpielowe zawierają dwa podstawowe składniki, czyli wodorowęglan sodu i kwas cytrynowy. Połączenie tych surowców umożliwia stworzenie kuli kąpielowej, która w wodzie rozpuszcza się i musuje. Przygotowanie takiego produktu jest bardzo łatwe i pobudza kreatywność. Do kul kąpielowych dodaje się różne składniki, takie jak olejki eteryczne, oleje roślinne, susze kwiatowe, barwniki (najlepiej naturalne), a nawet glinki. Możesz przygotować unikalne kule kąpielowe, które pięknie wyglądają, wspaniale pachną i pielęgnują skórę. Takie kule sprawią, że Twoja kąpiel będzie przyjemniejsza i bardziej relaksująca, jest to także idealny pomysł na prezent. Zachęć do domowych warsztatów DIY swoje dzieci, które bez wątpienia pokochają kąpiele z pachnącymi, musującymi  kulami!

Co będzie Ci potrzebne?

Poznaj przepis na 4 musujące kule kąpielowe z olejkiem pomarańczowym i płatkami nagietka! Najpierw przygotuj składniki i akcesoria. Składniki, których będziesz potrzebować, to: wodorowęglan sodu (250 g), kwas cytrynowy (125 g), macerat nagietka lekarskiego ekologicznego (13 g), olejek pomarańczowy ekologiczny (1 g), suszone płatki nagietka (4 g) i hydrolat oczarowy (ok. 4 g).

A jakie akcesoria będą Ci potrzebne? W Twoim domowym laboratorium powinny znaleźć się: zlewka skalowana 250 ml, zlewka skalowana 50 ml, duża miska do mieszania składników, moździerz, łyżka, forma do kul kąpielowych o średnicy 6 cm, ręcznik papierowy oraz waga kuchenna lub laboratoryjna.

Jak przygotować kule do kąpieli?

  • Odważ kolejno w zlewce 250 ml wodorowęglanu sodu i kwasu cytrynowego. Przesyp składniki do miski i wymieszaj je łyżką lub dłońmi.
  • Odważ w zlewce płatki nagietka lekarskiego i przesyp susz do moździerza. Roztarty susz dodaj do pozostałych suchych składników, a następnie wymieszaj.
  • W zlewce 50 mi odważ macerat nagietka lekarskiego i olejek pomarańczowy. Dodaj je do sypkich składników i zacznij ugniatać masę.
  • Podczas ugniatania masę należy często spryskiwać hydrolatem oczarowym. Całość ugniataj dłonią do momentu, aż masa zacznie lepić się i osiągnie konsystencję mokrego piasku. Masę należy spryskać hydrolatem oczarowym około 13 razy.
  • Gotową masę nałóż w dwie części foremki i lekko ubij. Połącz dwie części formy, składając półkule razem, ściśnij i przytrzymaj przez kilka sekund. Delikatnie otwórz formę i wyjmij z niej kule – przełóż je na tacę albo na ręcznik papierowy. Kule przykryj ręcznikiem papierowym i zostaw do wyschnięcia do następnego dnia.
CZYTAJ DALEJ  Stylizacja włosów – jaką fryzurę wybrać na imprezę?

Zadbaj o bezpieczeństwo

Składniki kul kąpielowych są bezpieczne w stosowaniu, jednak trzeba zachować szczególną ostrożność podczas przygotowywania kul kąpielowych razem z dziećmi. Kwas cytrynowy może szczypać, jeśli dostanie się na rany lub zadrapania, jest także drażniący dla oczu. Nie wolno ich pocierać po kontakcie z kwasem cytrynowym! Pamiętaj też o tym, że niektóre olejki eteryczne nie powinny być stosowane przez dzieci. Olejek pomarańczowy jest dla nich bezpieczny!

Musujące kule kąpielowe sprawią, że Twój wieczorny wypoczynek będzie jeszcze przyjemniejszy. Samo przygotowywanie takich kul to świetna zabawa i sposób na kreatywne spędzanie czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *